ЕКОЛОГІЯ ЖИТЛА

f3272ef929a03fa91ba32cf455496ba8-bva3rjs4kqp5

ЕКОЛОГІЯ ЖИТЛА

Людина проводить значну частину свого життя у житлі (квартирі), тому для збереження здоров’я, працездатності, гарного настрою величезну роль грає санітарний стан житла та рівень його благо устрою. Більшість сучасних будинків побудовано з залізобетонних панелей або блоків, оснащені комунікаціями з синтетичних матеріалів, обставлені меблями з суміші деревних стружок і синтетичних смол, з підлогами з пластику та килимів з хімічних волокон. Вони захищають людей від зовнішніх впливів, але самі часто володіють властивостями, що негативно впливають на здоров’я людей. Міський житель на роботі і вдома постійно піддається впливу великої кількості різноманітних факторів мікроклімату, хімічного складу повітря і знаходяться в ньому зважених речовин, нестачі або надлишку сонячного світла, електромагнітних полів, шуму, вібрації, іонізуючої радіації, біологічних агентів.

Ecologiya_zhilischa_0

Один з найважливіших елементів, що забезпечують комфорт в оселі, — сприятливий мікроклімат, який оцінюється по температурі, вологості і руху повітря. Обов’язкова умова комфортного мікроклімату — близькі температури повітря по всьому приміщенню як по вертикалі, так і по горизонталі. Різниця температур усередині приміщення не повинна перевищувати 2оС. У будинках повинен відбуватися постійний повітрообмін між усіма приміщеннями та зовнішнім повітрям.

01-2Співвідношення позитивно і негативно заряджених іонів в повітрі викликає зміни у стані організму. В процесі іонізації повітря, крім позитивно і негативно заряджених аероіонів, виникають також озон і оксиди азоту. Біологічний ефект іонізації повітря визначається спільною дією аероіонів, озону, окислів азоту й електричного поля. Якщо відповідним чином підібрати співвідношення біологічно активних елементів повітря і його полярності, то вдихання іонізованого повітря збільшує стійкість організму до нестачі кисню, холоду, фізичному навантаженні. При зменшенні кількості легких іонів повітря втрачає освіжаючі властивості. Більше про іонізацію воздуха читайте ТУТ

Житло обов’язково має опромінюватися прямими сонячними променями, які сприяють оздоровленню організму людини і надають сильну бактерицидну дію на мікрофлору в приміщенні. Нормування інсоляції житлових будинках, медичних, дитячих установах визначають орієнтацію фасадів житлових будинків по країнам світу і розташування кварталів, віддаленість будинків один від одного, їх поверховість. Будинки в кварталі розміщуються таким чином, щоб не створювати тінь для сусідніх будівель і не загороджувати їх. Поряд з обов’язковим дотриманням норм природної освітленості приміщень, велика увага приділяється розробці фізіологічно обґрунтованих норм штучного освітлення.

Важлива сторона екології житла його забруднення. Забруднення житла відбувається від проникнення в нього ззовні небажаних фізичних, хімічних чи біологічних агентів. Джерелом забруднення може бути забруднена атмосфера, пил з вулиці або з виробництва, приготування та зберігання їжі, що згорає побутовий газ та підгораюча їжа, куріння. Організм людини виділяє в навколишнє середовище близько 400 речовин, частина яких токсична для нього самого і оточуючих.

Особливу небезпеку для здоров’я людей можуть представляти хімічні речовини, що виділяються з будівельних та оздоблювальних матеріалів (особливо мінеральних і штучних). Специфічну групу штучних будівельних матеріалів, широко використовуваних в сучасному будівництві, складають синтетичні полімерні матеріали (пластмаси), які часто служать джерелами надходження у повітря житла летючих токсичних речовин. Іноді в повітрі житлових приміщень фенол і формальдегід накопичуються в концентраціях, небезпечних для здоров’я і життя людей.

На поверхні синтетичних покриттів для підлог під впливом тертя при ходінні і збиранні можуть виникати високі заряди статичної електрики. Вони викликають в людей неприємні і навіть болючі відчуття.

for_article_2Ряд полімерних матеріалів здатний викликати посилений ріст водоростей або бактерій. У житлових приміщеннях можуть існувати і розвиватися деякі хвороботворні мікроорганізми. Наприклад, іноді по системі вентиляції збудники поширюються повітряно-краплинних інфекцій. Існує реальна небезпека грибкового забруднення житла. В домашньому пилу містяться мікрокліщи, що викликають алергічні реакції у людей. Розвитку алергій сприяють “пасивне” куріння, використання засобів боротьби з домашніми комахами, леткі речовини, що містяться в хлорованої водопровідної води та ін. Нами був проведений тест системою екологічної безпеки FreshAir в приміщені де проживає алергік. Всього за 3 дні людина стала почуватися набагато краще, це той успіх, де за рік не змогли зробити жодні лікарі — оригінал тесту дивіться тут.

Несприятливий вплив на здоров’я людей у приміщенні робить газ радон, який при попаданні в легені викликає рак. Головними джерелами радону служать геологічні породи, ґрунт, будівельні матеріали і вода з підземних джерел. Концентрації радону всередині приміщення зазвичай набагато перевищують його рівні на відкритому повітрі.

Забезпечте свою оселю безфільтровими системами екологічної безпеки в приміщеннях від ЕКОВОЗДУХ і будте спокійні за своє еко-житло!

З повагою, Володимир Сахно

(представник компаній Vollara і ActivTek в Україні)

www.ecoair.kiev.ua

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий


Thanks: Musictoall